Infolinia:+48 / 503 157 847

Bacto Reef Balls 500 ml

 • Kod: 6690
 • Czas realizacji: 24h
 • W magazynie: 1 szt.
 • Dostępność: Jest Jest
 • Producent: Fauna Marin
 • Cena: 230,00 zł
 • szt.
 • Fauna Marin Bacto Reef Balls 500 ml Miliony łatwych w dozowaniu bakterii i enzymów. Efekty użycia Bacto Balls: - Krystalicznie czysta woda, redukcja amoniaku, azotynów, azotanów i fosforanów - Usunięcie zanieczyszczeń organicznych i zalegających złogów detrytusu - Poprawa pracy odpieniacza, usunięcie niepożądanych glonów - Łatwe dozowanie - długi efekt działania Zawartość: Miliony bakterii wraz z enzymami aktywującymi do stosowania w zbiornikach morskich. 100 ml Bacto Reef Balls zawiera około 10

  Fauna Marin Bacto Reef Balls 500 ml

  Miliony łatwych w dozowaniu bakterii i enzymów.

  Efekty użycia Bacto Balls:
  - Krystalicznie czysta woda, redukcja amoniaku, azotynów, azotanów i fosforanów
  - Usunięcie zanieczyszczeń organicznych i zalegających złogów detrytusu
  - Poprawa pracy odpieniacza, usunięcie niepożądanych glonów
  - Łatwe dozowanie - długi efekt działania

  Zawartość:
  Miliony bakterii wraz z enzymami aktywującymi do stosowania w zbiornikach morskich. 100 ml Bacto Reef Balls zawiera około 100 - 110 kul, każda o średnicy ok. 1 cm. Kulki wykonane są z biodegradowalnych polimerów. Niewielkie różnice w wielkości są normalne.

  Dozowanie:
  2 kulki Bacto Reef Balls na 100 litrów, co 2 tygodnie. Należy uważać aby kulki nie dostały się do pompy (można umieścić je w siateczce filtracyjnej). Pierwsza dawka powinna być o połowę mniejsza niż docelowa - w akwariach bez odpieniacza pierwsza dawka powinna być w ilości 1/4 zalecanej dawki.
  Bacto Reef Balls zawierają wysokowydajne szczepy słonowodnych bakterii które znacząco obniżają poziomy nutrientów i ograniczają wzrost niepożądanych alg w zbiorniku. Unikalna budowa kulek została tak opracowana, aby precyzyjnie uwalniać enzymy i pożywkę dla bakterii.

  Bacto Reef Balls są super łatwe w użyciu. Wystarczy umieścić kulki w sumpie (lub panelu filtracyjnym - z dala od pomp) i co 2 tygodnie dodać nową porcję. Zarówno materiał, z którego wykonano kulki oraz bakterie i enzymy są w 100% bezpieczne dla rafy i jej mieszkańców. Nadmiar namnożonych bakterii jest konsumowany przez korale i inne filtrujące organizmy oraz usuwane przez odpieniacz.

  Wskazówki:
  Należy upewnić się, że kulki nie dostaną się do pompy. Bacto Reef Balls powoli rozpuszczają się w kontakcie z morską wodą, uwalniając bakterie i enzymy aktywujące. Po dodaniu kulek poprawi się praca odpieniacza. Jest to pierwszy znak, że kulki działają poprawnie. Należy regularnie mierzyć azotany i fosforany i w razie zbyt szybkiego spadku ograniczyć dawkę kulek.

  Przechowywanie.
  Bacto Reef Balls zawierają żywe kultury bakterii i enzymy w żelowej otoczce. Po otwarciu produkt należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Należy zuzyć w ciągu 6-9 miesięcy od otwarcia opakowania.