BIOCERAMIKA 1 kg (1500 ml)

  • Kod: 9833
  • Dostępność: Jest Jest  (20 szt.)
  • Czas realizacji: 24h
  • 16,90 zł
  • szt.

Maksymalna optymalizacja filtracji biologicznej

Bio Ceramika - niezbędne biologiczne medium do systemów filtracyjnych wewnętrznych i zewnętrznych w akwariach i oczkach wodnych. Porowata struktura zapewnia olbrzymią powierzchnię filtracyjną i jest doskonałym siedliskiem dla bakterii nitryfikacyjnych. W zastosowaniu do oczyszczania wody z toksycznych związków azotowych NH3 i NO2.

 

Procesy filtracji i rozkładu w dennej warstwie naturalnych zbiorników wodnych odgrywają kluczową rolę. Odpady organiczne są przetwarzane przez mikroorganizmy dzięki czemu mogą wrócić do naturalnego cyklu jako składnik odżywczy dla roślin wodnych – usuwane są zanieczyszczenia, takie jak amony, azotany i azotyny. Ponieważ w stosunku do objętości wody w naturze powstaje niewielka ilość zanieczyszczeń, warstwa dna stanowi wystarczające podłoże dla rozwoju odpowiedniej liczby mikroorganizmów.

W przypadku akwarium – na małej przestrzeni musi zmieścić się cały niewielki biotop. Z tego właśnie powodu niezbędne jest maksymalne zwiększenie powierzchni osiedlania się bakterii dla zapewnienia kompletnego i bezpiecznego rozpadu pozostałości organicznych.