img
Infolinia:+48 / 503 157 847
img
Wstecz

Lysmata debelius rozmiar 6 cm

 • Kod: 67
 • Czas realizacji: 24h
 • W magazynie: 0 szt.
 • Dostępność: Brak Brak
 • Producent: JadwigaMorska
 • Cena: 129,00 zł
 • szt.
 • Krewetka szkarłatna ( Lysmata debelius ) Pochodzenie: występuje w Oceanie Indyjskim oraz Oceanie Spokojnym od Malediwów aż po Japonię. Zamieszkuje rafy koralowe. Znanych jest kilka odmian geograficznych różniących się szczegółami ubarwienia. Wielkość: dorasta do 10 cm długości, ale w akwariach zwykle bywa nieco mniejsza. Akwarium: zbiornik rafowy o pojemności min. 60 l z licznymi kryjówkami. Charakterystyka: bardzo łagodny i wyjątkowo dekoracyjny gatunek krewetki doskonale nadający się do ak

  Krewetka szkarłatna ( Lysmata debelius )

  Pochodzenie: występuje w Oceanie Indyjskim oraz Oceanie Spokojnym od Malediwów aż po Japonię. Zamieszkuje rafy koralowe. Znanych jest kilka odmian geograficznych różniących się szczegółami ubarwienia.

  Wielkość: dorasta do 10 cm długości, ale w akwariach zwykle bywa nieco mniejsza.

  Akwarium: zbiornik rafowy o pojemności min. 60 l z licznymi kryjówkami.

  Charakterystyka: bardzo łagodny i wyjątkowo dekoracyjny gatunek krewetki doskonale nadający się do akwariów rafowych. Można trzymać jednego lub kilka osobników. Krewetki szkarłatne są nieco bardziej płochliwe i prowadzą bardziej skryty tryb życia niż L. amboinensis. W zbiorniku chronią się w rozpadlinach skalnych i wychodzą głównie podczas żerowania. Zasady łączenia: jak L. amboinensis.

  Opis: jedna z najpiękniejszych krewetek czyszczących spotykanych w akwariach. Jej ciało jest krwistoczerwone od nasady czułków aż po koniec telsonu („ogona”) z wyraźnymi, śnieżnobiałymi kropkami. Szczypce również są czerwone zaś odnóża kroczne i długie czułki – białe. Dymorfizm płciowy nie jest znany . L. amboinensis, podobnie jak pozostałe krewetki, rosnąc linieją zrzucając stare pancerzyki. Wylinek tych nie trzeba usuwać z akwarium bowiem rozpuszczając się wzbogacają wodę w minerały.

  Rozmnażanie: nie rozmnaża się w domowych akwariach, ale z powodzeniem jest rozmnażana w specjalistycznych fermach zwierząt morskich.

  Pokarm: gatunek wszystkożerny. W akwarium żywi się resztkami pokarmu, planktonem i glonami. Zjada mrożone lasonogi, oczlika, solowca i inne mrożonki standardowo stosowane w żywieniu zwierząt morskich