Infolinia:+48 / 503 157 847

VITALIS SPS Coral Food 40g (150 ml)

 • Kod: 7157
 • Czas realizacji: 24h
 • W magazynie: 0 szt.
 • Dostępność: Brak Brak
 • Producent: VITALIS
 • Cena: 43,90 zł
Pokarm dla korali miękkich o wielkości cząsteczek 100-400µm w formie proszku. Został opracowany aby odzwierciedlać naturalną zawiesinę materii organicznej, którą zwierzęta te odżywiają się w naturze. Badania dowodzą, że karmienie korali zwiększa aktywność fotosyntezy a tym samym prowadzi do zwiększania liczby zooksantelli. Ten symbiotyczny gatunek glonów przekształca energię słoneczną w energię niezbędną do dalszego wzrostu korala. Nowoczesne akwaria morskie to różnorodne konstrukcje bazują

Pokarm dla korali miękkich o wielkości cząsteczek 100-400µm w formie proszku. Został opracowany aby odzwierciedlać naturalną zawiesinę materii organicznej, którą zwierzęta te odżywiają się w naturze. Badania dowodzą, że karmienie korali zwiększa aktywność fotosyntezy a tym samym prowadzi do zwiększania liczby zooksantelli. Ten symbiotyczny gatunek glonów przekształca energię słoneczną w energię niezbędną do dalszego wzrostu korala.

Nowoczesne akwaria morskie to różnorodne konstrukcje bazujące na różnym osprzęcie. Poniżej znajdziecie Państwo krótki opis na co należy zwrócić szczególną uwagę przy karmieniu korali produktami Vitalis.

Korale na drodze ewolucji wykształciły mechanizm polipowania w nocy, kiedy mogą bezpiecznie zdobywać pokarm. Jeśli w Twoim akwarium nie ma organizmów, które mogłyby zaatakować polipy korali, możesz je karmić również w ciągu dnia. Aby stymulować wyciągnięcie polipów wpuść najpierw małą ilość pokarmu blisko korala. W ten sposób będzie on w pełni polipował i będzie gotowy na przyjęcie zasadniczej porcji pokarmu.

Na czas karmienia najlepiej wyłączyć pompę obiegową na 20 minut, zostawiając jednocześnie włączone cyrkulatory. Pozwoli to na ciągłą obecność pokarmu w zasadniczej części akwarium dostępnej dla korali.

Wymieszaj pokarm z małą ilością wody akwariowej i karm korale bezpośrednio przy użyciu pipety. Jeśli nie możesz wyłączyć pompy obiegowej, zaaplikuj pokarm w miejscu wlotu wody do akwarium tak aby prąd wody rozprowadził pokarm po całym zbiorniku. Jeśli nie masz pipety nakarm korale biorąc pomiędzy palce niewielką ilość pokarmu. Dodaj ją do akwarium w miejscu o dobrej cyrkulacji.

Specjalna formuła stymulująca naturalne nawyki mechanizmy odżywiania korali

Unikalna technologia proszkowania pokarmu płatkowego

Poprawa jakości wody

Naturalne, zbilansowane składniki

Wskazówki dot. karmienia:

 • W zależności od ilości korali, karm codziennie lub co 2 dni
 • Dodaj 1 łyżeczkę na każde 50l wody akwariowej. Dla akwariów z dużą obsadą zastosuj podwójną dawkę. Wymieszaj pokarm z małą ilością wody akwariowej i karm korale bezpośrednio lub dozując pokarm w miejscu silnej cyrkulacji.
 • Upewnij się, że cyrkulacja wody w danym miejscu sprzyja pobieraniu pokarmu.
 • Nie wkładaj mokrych palców do opakowania pokarmu
 • Trzymaj w chłodnym i suchym miejscu

UWAGA! RYZYKO POŁKNIĘCIA MAŁYCH CZĘŚCI PRZEZ DZIECI.

 

 

 

 
 

Opakowania

Produkt jest dostępny w następujących rodzajach pokarmu oraz wariantach opakowań:

Proszek

Mini puszka 40g 100100
Małe wiaderko 500g 100101

Charakterystyka

Właściwości
 • Zaawansowana technologia proszkowania płatków
 • Naturalne, zbilansowane składniki
 • Lepsza jakość wody
Zawiera

Ryby i produkty rybne, produkty pochodzenia roślinnego, mięczaki i skorupiaki, oleje i tłuszcze, witaminy, minerały.

Skład

Białko 53.7%, składniki nieorganiczne 12.2%, tłuszcze 10.5%.

Dodatki

Dodatki: Astaksantyna 133mg/kg, Witamina A 15,000IU/kg, Witamina D3 2,000IU/kg, Witamina E 200mg/kg, Siarczan cynku monohydrat 208mg/kg, Siarczan manganu monohydrat 131mg/kg, Siarczan miedzi pięciowodny 88.5mg/kg, Siarczan żelaza monohydrat 28.7mg/kg, Jodan wapnia bezwodny 12.4mg/kg.