Acanthastrea lordhowensis COSMIC SUNSHINE + PHANTOM GREEN POLYPS (07.03.2024) 4cm

 • Kod: 15359
 • Producent: JadwigaMorska
 • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
 • Czas realizacji: 24h
 • 219,19 zł
 • szt.

Acanthastrea lordhowensis to gatunek koralowca twardego należący do rodziny Lobophylliidae. Jest to koralowiec o budowie kolonijnej, występujący na rafach koralowych w rejonie Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego gatunku oraz jego hodowli:

Opis gatunku Acanthastrea lordhowensis:

 1. Wygląd fizyczny: Acanthastrea lordhowensis jest koralowcem twardym o okrągłych lub nieregularnych koloniach. Jego korale tworzą wałki lub poduszki, a poszczególne polipy są otoczone tkanką miękką, która nadaje mu różnorodne wzory i kolory. Mogą występować różne odmiany kolorystyczne, obejmujące odcienie czerwieni, różu, fioletu, niebieskiego, zielonego i brązowego.

 2. Wielkość: Kolonie Acanthastrea lordhowensis mogą osiągać średnicę od kilku centymetrów do kilku dziesiątek centymetrów.

 3. Wymagania środowiskowe: Koralowce tego gatunku preferują umiarkowane warunki oświetleniowe i przepływ wody o umiarkowanej sile. Woda powinna być utrzymywana w odpowiednich parametrach, takich jak temperatura (około 25-28°C), pH (7,8-8,4) i poziom zasolenia (około 1,025).

Hodowla Acanthastrea lordhowensis:

Hodowla Acanthastrea lordhowensis w akwarium jest możliwa, ale wymaga pewnych staranności. Oto kilka wskazówek dotyczących hodowli tego gatunku:

 1. Warunki w akwarium: Zapewnij odpowiednie warunki środowiskowe, takie jak stabilne parametry wody i odpowiednie oświetlenie. Koralowce te nie lubią zbyt intensywnego oświetlenia, więc umiarkowane oświetlenie jest zalecane.

 2. Zasilanie: Acanthastrea lordhowensis jest zwierzęciem roślinożernym i potrzebuje odpowiedniego źródła pożywienia. Możesz karmić go planktonem, fitoplanktonem i innymi drobnymi cząstkami organicznymi. Możesz także korzystać z preparatów do karmienia koralowców dostępnych na rynku.

 3. Miejsce umieszczenia w akwarium: Umieść kolonie Acanthastrea lordhowensis w dolnych lub środkowych partiach akwarium, gdzie będą miały umiarkowany przepływ wody.

 4. Konkretne potrzeby: Upewnij się, że koralowce te nie stykają się bezpośrednio z innymi koralowcami, ponieważ mogą walczyć o przestrzeń.

 5. Regularna pielęgnacja: Regularnie usuwaj osady i resztki organiczne z kolonii, aby zapewnić jej zdrowie i uniknąć rozwijania się problemów z zanieczyszczeniem.

 6. Rozmnażanie: Acanthastrea lordhowensis można rozmnażać przez podział kolonii lub przez korzystanie z technik rozmnażania klonalnego.

Hodowla Acanthastrea lordhowensis w akwarium może być satysfakcjonującym doświadczeniem, ale wymaga starannego monitorowania parametrów wody i zapewnienia odpowiedniej opieki. Warto również zawsze przestrzegać przepisów dotyczących handlu i hodowli koralowców, aby wspomagać ochronę raf koralowych i zachować ich zdrowie.Hodowla koralowców akwariowych stała się coraz bardziej popularna w świecie akwarystyki z kilku ważnych powodów. Oto kilka zalet kupowania koralowców z hodowli akwariowej:

 1. Ochrona Naturalnych Raf Koralowych:

  • Jedną z głównych zalet jest fakt, że koralowce hodowane w akwariach nie są pozyskiwane z dzikich raf koralowych. To oznacza, że nie przyczyniasz się do zniszczenia naturalnych ekosystemów morskich.

 2. Zrównoważona Akwarystyka:

  • Kupując koralowce z hodowli, wspierasz zrównoważoną akwarystykę, która jest bardziej ekologiczna niż pozyskiwanie koralowców z dzikich raf. To pomaga w ochronie różnorodności morskich ekosystemów.

 3. Lepsza Dostępność i Wybór:

  • Hodowle akwariowe często oferują szerszy wybór gatunków i odmian koralowców, co daje akwarystom możliwość stworzenia bardziej różnorodnych i interesujących ekosystemów w swoich akwariach.

 4. Zdrowsze i Mniej Narażone na Choroby Koralowce:

  • Koralowce z hodowli są zazwyczaj zdrowsze i mniej narażone na choroby niż te pozyskiwane z dzikich raf. Hodowcy akwariowi często przeprowadzają regularne testy i opiekują się swoimi koralami, zapobiegając chorobom.

 5. Odpowiednie Warunki Hodowlane:

  • Hodowle koralowców kontrolują i utrzymują stabilne warunki wodne, zapewniając optymalne oświetlenie, przepływ wody i składniki odżywcze. To sprzyja zdrowemu wzrostowi i kolorowym koralom.

 6. Wsparcie Dla Pasjonatów:

  • Hodowcy akwariowi zazwyczaj oferują wsparcie i poradnictwo, co jest szczególnie pomocne dla początkujących akwarystów. Możesz uzyskać cenne informacje na temat pielęgnacji i hodowli od doświadczonych hodowców.

 7. Bezpieczna i Legalna Alternatywa:

  • Kupując koralowce z hodowli akwariowej, unikasz potencjalnie nielegalnego handlu dzikimi koralowcami, co może prowadzić do degradacji naturalnych raf koralowych.

 8. Wspieranie Innowacji Naukowych:

  • Hodowle akwariowe często uczestniczą w badaniach nad ochroną i odnowieniem raf koralowych. Kupując od nich, wspierasz również te innowacyjne prace naukowe.

Kupowanie koralowców z hodowli akwariowej to zrównoważony i etyczny sposób posiadania pięknych korali w swoim akwarium. Jest to również sposób na zaangażowanie się w ochronę przyrody morskiej i zachowanie dzikich raf koralowych dla przyszłych pokoleń.