Infolinia:+48 / 503 157 847

Podział koralowców Zoanthid

ss

Fragmentacja koralowców zoanthid jest dość prostym procesem. Większość koralowców zoanthid to bardzo wytrzymałe organizmy. Dzięki temu mogą być dzielone na różne sposoby. Niektóre z nich są lepsze niż inne, oczywiście wszystko zależy od skały bazowej lub miejsca do którego są przymocowane. Niektóre z najczęściej stosowanych metod to:

 

1. Cięcie wokół każdego polipa przy użyciu żyletki

 

Ta metoda jest bardzo prosta, jeśli nie ma skały bazowej lub podstawa na której znajduje się koralowiec jest miękka. Nie polecam zeskrobywania koralowców ich ze skał, lepiej jest wsunąć żyletkę pod koralowiec oraz cienką warstwę skały. Nie polecam również przecinania ich na pół, ale znam osoby, które to robiły i były zadowolone z efektów.

 

2. Wycinanie kawałków

 

Polecam stosowanie dłuta jeżeli koralowiec znajduje się na grubej twardej skale. Metoda ta pozwala na odcięcie kawałków koralowca od skały. Jest to efektywniejsze niż próba kopania pod twardą skałą.

 

3. Usuwanie ze skał.

 

Ta metoda jest jedną z trudniejszych metod dzielenia koralowców. Przy użyciu odpowiedniej tarczy diamentowej można dokonać wycięcia pod podstawą skały na której znajduje się koralowiec. Po wykonaniu nacięcia pod skałą, w szczelinie można umieścić śrubokręt i obrócić. Przy użyciu żyletki można następnie odciąć kawałek koralowca od koloni pierwotnej.

 

Podział koralowców to świetna metoda na uzyskanie większej kombinacji kolorów. Istnieje bowiem wiele kolorów oraz wzorów koralowców.